Lohesurf/kitesurf on rohkelt häid emotsioone pakkuv purjetamise valdkonna spordiala, kus sõidetakse lohelauaga ja surfilohega suvehooajal vees. Talvel saab sõita lohega lumel ja jääl ning kevadel ja sügisel ka maastikurulaga liivaluidetel.
Lohesurfi koolitusele on oodatud kõik soovijad vanusest, soost ja füüsilisest vormist hoolimata.
Alustamiseks tuleb kindlasti läbida koolitus Surfys kogenud instruktori juhendamisel.

Surfy on ainus IKO Pro kool Eesti-Läti-Soome regioonis, meie instruktorid ja assistendid on läbinud IKO koolitusprogrammi ning koolitame oma õpilasi kvaliteetselt ja hingega vastavalt IKO standarditele ja koolitusprogrammile. (IKO – International Kiteboarding Organization – www.ikointl.com, loodud 2001a.)
Peale kogu koolitust (sh sõitmine vees) saate meilt varustust rentida ja registreerime tehtud koolituse IKO süsteemis, selle litsentsiga saate rentida lohesurfi varustust ka üle kogu maailma kõigis IKO jt surfikoolides (ilma IKO tunnistuseta teile varustust ei rendita). 

Suvekoolitus algajale toimub kolmes osas, iga osa pikkus on 2 tundi kui õpilane õpib üksi ning 3 tundi kui lisaks temale osaleb koolitusel veel 1 õpilane.
2-3 tundi on optimaalne ja tõhus järjestikune õppimisaeg, mil füüsiline ja vaimne vorm on vastuvõtlik uue spordiala õppimisele.
Surfy Surfikool asub Haven Kakumäe jahisadamas, Nooda tee 8, Tallinnas. Koolituse toimumise asukoht sõltub tuule suunast (nt kui puhub läänetuul toimub koolitus 3 km kaugusel Kakumäe rannas).

Iga osa hind on 140 eurot ning kogu varustus on koolituse hinnas.
Lisaks väljastame õpilasele IKO kaardi, mis on rahvusvaheliselt tunnustatud tunnistus koolituse läbimisest ning selle alusel saab rentida lohesurfi varustust igal pool maailmas.

Lohesurfi baaskoolituse osad vees: 

1. Teooria, õpilase valmispanek, lohesurfi varustuse ja turvasüsteemide tundmaõppimine ja praktiline katsetamine kaldal, lohe kokkupanek, turvaliselt lühikeste liinidega lohe lennutamine kaldal või vees, lohega kõndimine, üles ja alla laskmine, poomist lahti laskmine, tuuleakna tundmaõppimine, lohe kokkupakkimine, tunni tagasiside. 

2. Õpilase valmispanek, lohesurfi varustuse valik ja kokkupanek, eelmise osa harjutuste kordamine, lohe veest ülesvõtmise harjutamine, erinevate metoodikate õppimine olukorraks kui kaotad laua ja vesi on sügav – kuidas laud tagasi saada – teeme nn bodydrage allatuult, paremale ja vasakule lohet paigal hoides ja liigutades ning ühe käega ülestuult. Lisaks õpime ka enda päästmise võtteid – kuidas vees liinid turvaliselt kokkupakkida, kuidas lohega ujuda, purjetada või ta vajadusel päästepaati tõsta – nn self rescue. Koolitus lõpeb self rescue varustuse korrastamisega kaldal ja seejärel varustuse kokkupakkimisega ning viimasena koolituse tagasiside osaga.

3. Õpilase valmispanek, lohesurfi varustuse valik ja kokkupanek, veestardi teooria ja harjutamine loheta kaldal, vees eelmiste osade harjutuste kordamine, koos lauaga bodydragimine, veestardiks eelharjutuste tegemine, veestardi harjutamine ja sõitmine, ohutu peatumise õppimine ja sõidureeglite õppimine – nn right of way rules. Koolitus lõpeb varustuse kokkupanemisega kaldal, tagasiside jagamisega ning iko koolituskaardi väljastamisega.

Meeldetuletuskursus vees on sama tunnihinnaga kui baaskoolitus, kuid reeglina toimub personaalkoolitusena õpilastele, kes on kunagi koolitusel käinud ja vajavad kogu programmi või selle osalist kordamist. Tihti on sellise õpilase puhul piisavaks koolituse ajaks 2-4 tundi personaalõppena.

Eratund edasijõudnule või baaskoolituse läbijale on 80 eurot. Koolitusel võid tulla õppima kuidas pöörata, kuidas paremini ülestuult sõita, esimest hüppamist, erinevaid trikke, kuidas sõita erinevate laudadega, self rescued või ka näiteks mõnda kordamist vajavat baaskoolituse osa.
Eratund meie oma surfikooli vilistlastele on 70 eurot.

Baaskoolituse osasid on võimalik ka korrata, hind ja pikkus on sama. Viimast koolituse osa korratakse kõige tihedamini.
Kui on soov baaskoolitust kindlasti erakoolitusena võtta, lisandub osa hinnale 40 eurot.

Talvekoolituse pikkus algajale* on personaalkoolitusena 2h 30min ja kahe õpilase koolitusena 4 tundi ja hind on 150 eurot per person kui õpilasel on oma isiklik lumelaua/mäesuusavarustus, kui ei siis lisandub hinnale 20 eurot renditasu. Muu varustus on koolituse hinnas.
*Koolitus on sobilik ka meeldetuletajale, kes on koolituse kunagi läbinud, kuid pole ammu lumel surfanud.

Edasijõudnud surfarile, kes soovib esimest hooaega lumel alustada või lumel trikke õppida, oma taset parandada, soovitame võtta personaalne eratund hinnaga 80 eurot, endistele õpilastele või õpilastele oma varustusega on eratunni hind 70 eurot.

Lisainfo ja koolitusele broneerimine:
Jane +372 5228 628 või info@surfy.ee